İstanbul’da iki grup arasında silahlı çatışma: 2 yaralı, 3 gözaltı

Olay, geçtiğimiz Perşembe günü saat 18.00 sıralarında Beyoğlu Okmeydanı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran cadde üzerinde yürüyen iki şahıs, karşılaştığı husumetlisiyle evvel tartıştı akabinde arbedeye etmeye başladı.

ÖNCE HENGAME SONRA ÇATIŞMA

Şahıslar husumetlisini elinde silahla cadde ortasında tekme ve tokatlarla dövmeye başladı. Kısa bir mühlet sonra motosikletle arkadaşının darbeldiği noktaya gelen şahıs, şahıslarla çatışmaya başladı.

Cadde üzerinde süren silahlı çatışmada taraflar birbirlerine ateş ederek orta sokaklara girdi. Taraflar yaralı halde kaçarak izini kaybettirirken, etraftaki yurttaşlar polis takımlarına ihbarda bulundu.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis takımları, yerde çok sayıda kovanı görünce çalışma başlattı. Çalışmalar devam ettiği esnada E.Ç., polis takımlarına bir şahsın kendisine poşet içerisinde tabanca bıraktığı ihbarında bulunarak korktuğunu söyledi.

İhbar üzerine adrese giden polis takımları, olayda kullanılan bir tabancayı ele geçirdi. Gerisinde semtte bir mühlet çalışma yapan polis, çatışmaya karışan şahıslardan birinin E.E. olduğunu tespit etti. Devam eden çalışmalarda E.E. semtteki bir sokak üzerinde yürüdüğü esnada yakalandı.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Şahsın sözünü alan polis, çatışmaya karışan Esat E. ve M.A.Y.’nin yaralanarak meskene sığındıkları bilgisine ulaştı. Meskene baskın düzenleyen polis, iki şahsıda da yakaladıktan sonra tedavi ettirmek için Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü. Burada tedavileri tamamlanan Esat E., M.A.Y. ve sokakta yakalanan E.E. gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Emniyette sözlerinin alınmasının akabinde “kasten yaralama” ve “ateşli silahlar kanununa muhalefet” cürümlerinden isimli süreçleri yapılan şahıslar adliyeye sevk edildi. Öte yandan polis gruplarının çatışmaya karıştıktan sonra kaçtığı tespit edilen Batuhan isimli şahsı yakalamak için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir