Din Kültürü öğretmenine cinsel istismardan soruşturma

Güngören’de bir kız meslek lisesinde din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olarak çalışan Mehmet D. hakkında, kız öğrencisi S.T.,’ye cinsel istismarda bulunduğu savıyla soruşturma başlatıldı. S.T.’nin ihbarıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada, Mehmet D.’nin baskı ve tehditle 14 yaşından 20 yaşına kadar genç kızı cinsel olarak istismar ettiği belirtildi. Mehmet D.’nin, S.T.’ye gönderdiği kendisine ilişkin cinsel içerikli imgeler de belgeye girdi.

İstismar görüntüleri kanıt oldu

S.T.’nin Mehmet D. hakkında geçtiğimiz yıl da şikayetçi olduğu öğrenildi. Lakin Mehmet D.’nin whapsapp’tan gönderdiği fotoğraf ve görüntüleri S.T.’ye zorla sildirdiği için kanıt sunulamadı. Savcılık eksik kanıt nedeniyle takipsizlik kararı verdi. S.T., telefonuna yüklediği bir uygulama ile silinmiş fotoğrafları geri getirerek şubat ayında yine şikayetçi oldu. Savcılık evraka giren kanıtlar nedeniyle soruşturmayı tekrar başlattı.

İntihara teşebbüs etti

S.T.’nin avukatı Işık Arıkan, “Sistematik cinsel hücumlar 2016 yılında başlıyor. İstanbul Güngören’de yalnızca kız öğrencilerin olduğu meslek lisesinde 9’uncu sınıf öğrencisiyken öğretmeni tarafından cinsel istismara maruz kalıyor. Kız çocuğuna dokunarak, öperek, aracına alarak istismar etmeye başlıyor. Bu süreç içerisinde kuşkulu ve karısı, kız çocuğunu tehdit ederek susturuyor. Artık çocuk dayanamayacak duruma geliyor, intihara teşebbüs ediyor. Ablası intiharını önlüyor, şu an ruhsal tedavi görüyor. İlaçlar ile ayakta kalıyor. Bunlar onun 14 yaşında kaldırabileceği şeyler değil, şu an 20 yaşına geldi. Kuşkulu hala ‘Ailen bu durumu öğrenirse seni öldürür’ diyerek tehdit ediyor.

Bugüne kadar da bu tehditlerle baskılamış. Maalesef kapalı bir toplumuz ve süreç gitgide daha çok zorlaşmış. Cinsel istismardan soruşturma devam ediyor. Bu durumu okula bildirdik, rastgele dönüş olmadı. Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanlığı’na davette bulunmak istiyoruz, davaya müdahil olmalarını istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir