Buçe Buse Kahraman, Yalı Çapkını’ndaki rolünden dolayı linç ediliyor! Menajeri “Metres” yorumlarına ateş püskürdü

Başrollerini Mert Ramazan Demir ve Afra Saraçoğlu’nun oynadığı Yalı Çapkını‘nda “Pelin” karakterine hayat veren Buçe Buse Kahraman’ın rolü gereği evli bir adamla birlikte olması reaksiyon çekti. Toplumsal medyada adeta linç edilen oyuncu için “Metres” ve “Torpilli” üzere yorumlar yapılınca menajerinden yanıt gecikmedi.

“ROLÜNÜ EN ÂLÂ HALDE YAPMAYA ÇALIŞIYOR”

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine nazaran, Rolünden ötürü kendisine yöneltilen tenkitlere şaşırdığını belirten ünlü oyuncu, birtakım yorumların son derece kırıcı olduğunu vurguladı. Buçe Kahraman’ın Instagram hesabında paylaştığı son pozuna takipçilerinden berbat yorumlar gelmeye devam etti. Oyuncusunu prestij suikastine uğradığını söyleyen menajer Cem Tatlıtuğ, yaptığı yazılı açıklamada şu tabirleri kullandı: “Değerli oyuncumuz Buçe Buse Kahraman’la ilgili uzun vakitten beri süregelen karalama ve linç kampanyasıyla alakalı birinci kez bir açıklama yapma gereği hissediyorum. Linç edilmeye çalışılan oyuncu ‘sadece kendisine verilen senaryoyu en düzgün formda oynamaya çalışan’ gencecik bir kadın… Linç etmeye çalışan bireylerin, öncelikle Buçe Buse Kahraman’ın İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Ana Sanat Kısmı mezunu olduğunu biliyorlar mı? Çok geriye gitmeyeceğim, bir evvelki takımında bulunduğu dizinin ne olduğunu biliyorlar mı?”

TORPİL ARGÜMANINA ATEŞ PÜSKÜRDÜ

“O üretimde hangi direktörlerle çalıştığını biliyorlar mı? Madem ben menajeri Cem Tatlıtuğ olarak ahbap-çavuş ilgileriyle onu işe verebiliyorsam demek ki bir evvelki işimiz olan Ben Gri ve Türkiye’nin en iyi beş yönetmeni ortasında gösterilen Taylan Biraderler’in dünyaca ünlü dijital bir platformda çekilen kaliteli ve hoş bir iş olarak belirtilen Ben Gri’ye de oyuncumuz ahbap-çavuş bağıyla mi aldılar? Bu yapılanlar, ülkenin yetiştirmiş olduğu saygın, kaliteli ve düzgün işini icra eden bir direktör takımına de hakaret sayılmaz mı? Tekrar birebir şirketin daha sonra Star TV’de yayınladığı Yalı Çapkını oyuncu takımı belirlenirken; cast yapan, çalışan, emek harcayan direktör ve reji takımı de birebir hakarete maruz kalmıyorlar mı?”

YASAL YOLLARA BAŞVURACAKLAR

“Bugüne kadar Twitter, Instagram üzere toplumsal platformlardaki berbat linçlere çok fazla baş yormamaya, üzülmemeye çalıştık. İnsan haklarına alışılmamış, çokça cürüm içeriği taşıyan binlerce bildirisi yazanların 18 yaşından küçük olduklarını var saymıştık. Lakin gördük ki durum çok vahim… Kendisini Yalı Çapkını fanı olarak tanıtan yaşları 40 yaş ve 40 yaş üstü olanlar da bu berbatlığın içinde… Lakin bundan sonra daima ‘metres’ yakıştırmasının yapılması, ‘torpilli’ üzere nahoş tabirlerin kullanılmasını kendisine yakıştıran, seyirci olmaktan çıkıp insanlığını kaybedenlere karşı her türlü hukuksal savaşı vereceğimizin bilinmesini istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir