Atanmayan öğretmen canına kıydı! Kardeşini okutmak için kuryelik yapıyordu

Mersin’de yaşayan ve yıllardır beklediği atama bir türlü gerçeklemediği için buhrana giren 26 yaşındaki Toplumsal Bilgiler Öğretmeni Hasan Cihan Aslan, intihar etti. Üniversite okuyan kardeşinin eğitim masraflarını karşılamak üzere İzmir’de kuryelik yapan Hasan Cihan Aslan, girdiği buhran sonucu hayatını son verdiği öğrenildi.

AKP’nin iflas eden eğitim siyasetinin yeni bir kurbanı olan genç öğretmen Mersin Cemevi’nde sevenlerince sonsuzluğa uğurlandı.

KARDEŞİ İÇİN KURYELİK YAPIYORDU

Muş’un Varto ilçesinden yıllar evvel Mersin’e göç eden bir ailenin oğlu olan ve geçtiğimiz yıl babası Kamer Kamil Aslan’ı kaybeden Kırıkkale Üniversitesi mezunu Toplumsal Bilgiler Öğretmeni Hasan Cihan Aslan, İzmir’de okuyan kardeşi Cemal Can Aslan’ın eğitim masraflarını karşılamak üzere yanına gitti.

Kiraladıkları konutta kardeşi ile birlikte kalan ve bir firmada kuryelik yaparak geçinmeye çalıştığı öğrenilen öretmen Hasan Cihan Aslan, pazar gecesi İzmir’in Bornova ilçesindeki konutlarında intihar etti. Silah sesi üzerine odasına giren kardeşi tarafından kanlar içinde bulunan genç öğretmen, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

MERSİN’DE TOPRAĞA VERİLDİ

2 yıldır atama hayaliyle çırpındığı belirtilen ve bu nedenle buhrana girdiği argüman edilen Toplumsal Bilgiler Öğretmeni Hasan Cihan Aslan’ın cenazesi Mersin’e getirildi.

İyilikseverliğiyle etrafında son derece sevilmesiyle bilinen, boş vakitlerinde da gitar da çalan Hasan Cihan Aslan için Mersin Cemevi’nde cenaze merasimi düzenlendi.

Cenaze merasimine katılan genç öğretmenin yakınları gözyaşlarına boğuldu. Genç öğretmen gözyaşları arasında merkez Yenişehir ilçesi Afetevler Mezarlığı’nda son seyahatine uğurlandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir